
Refurbished Lenovo ThinkPad T14s Gen 2: 14", Intel Core I7-1165G7, 16GB RAM, 256GB SSD (Manufacturer Refurbished)
Price and availability
Plug(Voltage):
GPU Type
Intel UHD Graphics 620
CPU Model
Core I7-1165G7

Intel UHD Graphics 620
Core I7-1165G7
Refurbished Lenovo ThinkPad T14s Gen 2 14" i7-1165G7 16GB 256GB SSD – A thin and light premium ThinkPad delivering excellent performance and professional reliability.
| Plug(Voltage) | US A Type Plug(110-127V) |
| Batteries Included | Yes |
| Features | Fast Charging |
| Screen Size Range | 12" - 13.9" |
| Screen Size | 14.0" |
| Power Supply | Wall Plug |
| Battery Type | UN 3481 |
| SKU | se251118441065084716 |
Brand Name: Lenovo
Brand Page: https://us.shein.com/Brands/Lenovo-sc-014138194.html
About: Lenovo is a global technology company founded in China with operations in 180 markets. Focusing on global development, Lenovo has established a diverse corporate culture and operating model in the industry, serving more than 1 billion users around the world. As a trusted global leader in the tech industry, Lenovo helps customers grasp tomorrow's technology and change today's world.
Quality: 5006382 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.