
Refurbished Lenovo ThinkPad T14 Gen 1: 14", AMD Ryzen 5 PRO 4650U, 16GB RAM, 256GB SSD (Manufacturer Refurbished)
Price and availability
Plug(Voltage):
GPU Type
Intel Iris Xe Graphics
CPU Model
Ryzen 5 PRO 4650U

Intel Iris Xe Graphics
Ryzen 5 PRO 4650U
Refurbished Lenovo ThinkPad T14 Gen 1 Ryzen 5 PRO 4650U 16GB 256GB SSD – A powerful and efficient business machine offering excellent productivity and trusted ThinkPad durability.
| Plug(Voltage) | US A Type Plug(110-127V) |
| Batteries Included | Yes |
| Features | Fast Charging |
| Screen Size Range | 12" - 13.9" |
| Screen Size | 14.0" |
| Power Supply | Wall Plug |
| Battery Type | UN 3481 |
| SKU | se251118112841553864 |
Brand Name: Lenovo
Brand Page: https://us.shein.com/Brands/Lenovo-sc-014138194.html
About: Lenovo is a global technology company founded in China with operations in 180 markets. Focusing on global development, Lenovo has established a diverse corporate culture and operating model in the industry, serving more than 1 billion users around the world. As a trusted global leader in the tech industry, Lenovo helps customers grasp tomorrow's technology and change today's world.
Quality: 8741526 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.