
Refurbished - Lenovo Thinkpad T14s G3 Laptop, 14" WUXGA, I5-1245U, 16GB, 256GB, Win 11 P
Price and availability
Plug(Voltage):
Color
Black
HDD
NO HDD

Black
NO HDD
The slim and lightweight ThinkPad T14s Gen 3 delivers powerful performance with true mobility. Powered by Intel vPro on an Intel® Evo platform with 12th Gen Intel Core i5 processors and Intel Iris® Xe graphics, it offers fast, next-generation memory and storage to handle demanding tasks with easeso you get enterprise-level performance wherever you work.<br> <b>Processor</b>: Intel Core i5-1245U ( 1.6GH z Base Speed, up to 4.4GH z with Turbo Boost. 10-cores. 12-Threads 12MB Cache)<br> <b>Display</b>: 14" WUXGA (1920x1200), IPS, 300nits, Anti-Glare, Touchscreen Display<br> <b>Graphics</b>: Intel Iris Xe Graphics<br> <b>Memory and Storage</b>: 16GB LPDDR5-4800 Ram - 256GB SSD<br> <b>Connectivity</b>: Intel Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.1<br> <b>Ports and Slots</b>: 2 x USB 3.1, 2 x USB-C (2x Thunderbolt 4), Headphone / mic combo, HDMI<br> <b>Operating System</b>: Windows 11 Professional 64-bit
| Plug(Voltage) | US A Type Plug(110-127V) |
| Condition | Refurbished |
| Brand | Lenovo |
| Screen Size Range | 14" - 14.9" |
| Screen Size | 14.0" |
| CPU Family | Core i5 |
| Operating System | Windows 11 |
| Touchscreen | No |
| Power Supply | Power Adapter |
| SKU | se260505070515364544781 |
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.