
Refurbished - Lenovo Thinkpad T14 G3 Laptop Intel Core I5-1245U 16GB RAM 256GB SSD 14.0" Touchscreen Windows 11 Pro
Price and availability
Plug(Voltage):
Color
Black
HDD
NO HDD

Black
NO HDD
The Laptop ThinkPad T14 Gen 3 laptop is everything you need for workand everything you want for off-the-clock enjoyment.<br> Lenovo ThinkPad T14 Gen 3<br> 12th Generation Intel Core i5-1245U vPro 1.6GH z Processor (E-cores up to 3.30 GHz P-cores up to 4.40 GHz)<br> <b>Memory</b>: 16GB DDR4<br> <b>Video graphics</b>: Intel UHD Graphics; Integrated<br> <b>Hard drive</b>: 256GB NVMe M. 2 SSD<br> Optical drive not included<br> 14" WUXGA (1920 x 1200), IPS, Anti-Glare, Touch, 45%NTSC, 300 nits, 60Hz<br> Intel Wi-Fi 6E AX211 2x2 AX & Bluetooth 5.1 or above<br> 2 x Intel Thunderbolt 4; 2 x USB-A 3.2 Gen 1; HDMI 2.1; Headphone / mic combo; RJ-45; SIM<br> 1080P FHD RGB/IR Hybrid with webcam privacy shutter (Webcam not available on select models)<br> Windows 11 Pro
| Plug(Voltage) | US A Type Plug(110-127V) |
| Condition | Refurbished |
| Brand | Lenovo |
| Screen Size Range | 14" - 14.9" |
| Screen Size | 14.0" |
| CPU Family | Core i5 |
| Operating System | Windows 11 |
| Touchscreen | Yes |
| Power Supply | Power Adapter |
| SKU | se260513030575006845149 |
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.